Comforty

2014-04-27_212329

COM40Fabryka

Wprowadzenie

COMFORTY to wiodąca, polska marka mebli, które wyróżnia ponadczasowe, innowacyjne wzornictwo i doskonała jakość. Wśród współpracujących z marką projektantów znajduje się grono uznanych designerów o międzynarodowej renomie: Tomasz Augustyniak, Tomek Rygalik, Anderssen&Voll Studio, Philippe Nigro i Lucidi Pevere Studio. Dział inwestycji zajmuje się wyszukiwaniem nowych technologii i maszyn doskonalących procesy produkcyjne, zakupem i wdrażaniem ich w firmie, na bieżąco szuka miejsc, w których automatyzacja pozwoli uzyskać bardziej optymalne parametry pracy (np: bezpieczeństwo, ergonomia, funkcjonalność) oraz produkcji (np: jakość, wydajność, powtarzalność). Rozmawiamy z Michałem Szewczykiem, kierownikiem działu inwestycji na temat wdrożenia TaskBeat w siedzibie firmy w Skalmierzycach

Skąd dowiedzieliście się o TaskBeat

Poszukiwaliśmy narzędzia które pomoże nam zapanować nad kreatywnymi projektami i zamówieniami w dziale produkcji, które są niezwykle skomplikowane ze względu na wysokie wymagania jakościowe jakie stawiamy przed producentami konkretnych narzędzi, czy nawet kompletnych linii produkcyjnych. Dowiedzieliśmy się o TaskBeat podpatrując informacje prasowe o działaniach naszej konkurencji, która również zdecydowała się na wdrożenie tego systemu.

Czego oczekiwaliśćie po narzędziu?

Chcieliśmy zarządzać procesem zakupowym dla nowej linii produkcyjnej oraz wielu innych podobnych działań firmy w tym czasie. Jednocześnie interesowało nas takie narzędzie, które pozwoli zarządowi spółki na wgląd w prowadzone prace projektowe bez konieczności ciągłego słania raportów w Excelu, których opracowanie zajmowało nam wiele czasu. Raporty dezaktualizują się praktycznie po jednym dniu po opracowaniu, a po kolejnych kilku dniach są kompletnie zdezaktualizowane. Chcieliśmy przyspieszyć prace i pokazywać status realizacji kluczowych projektów w czasie rzeczywistym.

Co was skłoniło do TaskBeat?

Wiedzieliśmy że potrzebujemy nietypowego rozwiązania i chcieliśmy pracować z firmą która ma pełną kontrolę nad narzędziem, które będzie nam dostarczone. Okazało się że na rynku istnieje wielu dostawców rozwiązań do zarządzania projektami, ale nie wszystkie da sie modyfikować pod nasze potrzeby z uwagi na to że dostawcy nie mają kontroli nad tym jak te narzędzia działają. W przypadku TaskBeat otrzymaliśmy bardzo korzystną ofertę wdrożenia oprogramowania na dedykowanym serwerze, który został nam dostarczony wprost do naszej serwerowni, a także pakiet zmian które opracowaliśmy wraz z zespołem TaskBeat tak aby sposób działania aplikacji odpowiadał sposobowi w jaki tak naprawdę pracujemy.

Jakie korzyści odnieśliście z wdrożenia?

Aplikacja okazała się niezwykle funkcjonalna i łatwa w wykorzystaniu, jednak największą korzyścią okazały się dodatkowe raporty, które przygotowano specjalnie na nasze zamówienie. Dzięki raportom mogliśmy pokazać bieżący postęp prac projektowych w oknie przeglądarki. Otrzymaliśmy również wszystkie niezbędne raporty w formacie Excela, które dzięki TaskBeatowi możemy wygenerować w ciągu kilku sekund zamiast ręcznego zestawiania danych, co zajmowało wiele godzin. Jednym z najbardziej funkcjonalnych raportów jest raport godzin pracy, który przygotowany został według naszej dokładnej specyfikacji.

Czy mieliście jakieś kłopoty z narzędziem?

Największą trudność sprawiło nam opracowanie dodatkowych raportów, na których tak bardzo nam zależało. Okazało się że musieliśmy przemyśleć niektóre kwestie związane z liczeniem czasu pracy i odpowiednim odwzorowaniem tego czasu na raportach. Niektóre bardziej zaawansowane ustawienia uprawnień dostępu wymagąły odpowiedniego zrozumienia poziomów uprawnień. Ponownie, dzięki pomocy udało nam się jednak wszystko ustawić zgodnie z oczekiwaniami.

Czego oczekujecie w przyszłych wersjach?

Obecnie rozmawiamy na temat wprowadzenia kolejnych poziomów uprawnień, m.in. roli obserwatora, czyli użytkownika który pozbawiony będzie jakichkolwiek praw do modyfikacji jakichkolwiek danych w systemie. Liczymy na wprowadzenie takiego rozszerzenia w jednej z kolejnych wersji oprogramowania.

COM40Wystawa
Wystawa produktów Com40