Oszuści

Heartbleed

heartbleed

Problem zabezpieczen SSL, zwany rowniez heartbleed, ktory dotyka ponad 66% stron internetowych zabezpieczonych za pomoca szyfrowania z uzyciem certyfikatow SSL jest rozglasniany w popularnych mediach. Chcielibysmy zapewnic wszystkich uzytkownikow ze problem heartbleed nie dotyczy uslugi TaskBeat. W odroznieniu od wiekszosci stron internetowych TaskBeat wykorzystuje bezpieczna implementacje protokolu SSL opartej o architekture Microsoft, a nie o darmowa biblioteke OpenSSL, ktora zostala zidentyfikowana jako dotknieta niniejszym problemem. Uzytkownicy aplikacji TaskBeat nie musza zatem podejmowac zadnych krokow ani obawiac sie o bezpieczenstwo danych zgromadzonych w systemie TaskBeat ani obecnie, ani w czasie ostatnich lat, w ktorych problem SSL wystepowal na serwerach opartych o oprogramowanie open source (wykorzystujacych oprogramowanie apache czy nginx).

Phishing

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy sprawdzenie otrzymywanych wiadomości. Prawdziwe wiadomości z systemu TaskBeat zawierają odnośniki prowadzące do domen: taskbeat.pl, taskbeat.com, taskbeatonline.com. Jedynym prawdziwym adresem pod którym można znaleźć platofrmę TaskBeat jest adres https://taskbeatonline.com zabezpieczony protokołem HTTPS

poniżej: pokazano prawidłowy adres serwera TaskBeat, zabezpieczony protokołem SSL.

taskbeat-oszusci

Oszuści wykorzystują popularność systemu niejednokrotnie wysyłając fałszywe wiadomości prowadzące do stron innych niż wymienione powyżej. Może zdarzyć się że oszuści starać się będą przechwycić dane logowania użytkowników za pomocą specjalnie spreparowanych stron internetowych. Strony oszustów przypominają stronę logowania TaskBeat, jednak dostępne są pod adresami innymi niż wymienione powyżej.

Zalecamy sprawdzenie otrzymywanych wiadomości poprzez weryfikację adresu, do którego prowadzą odnośniki zawarte w wiadomościach otwierających strony proszące o dane do logowania do systemu TaskBeat. W przypadku wykrycia adresu który nie należy do TaskBeat zalecamy nie podawanie danych do logowania na stronach dostępnych niż innych niż taskbeatonline.com.

W razie wątpliwości zalecamy kontakt z biurem obsługi klienta, które wyjaśni wątpliwości, jak również podejmie stosowne działania w przypadku wykrycia strony próbującej wyłudzać dane logowania użytkowników systemu. Szybkość i skuteczność działań przeciwko oszustom zależy również od Państwa czujności oraz zgłoszeń.