Technologia

TaskBeat to aplikacja do zarządzania projektami dedykowana dla platformy Windows Server. Aplikacja zbudowana jest w technologii Microsoft ASP.NET oraz Microsoft IIS, dzięki czemu jest zoptymalizowany do współpracy z technologiami takimi jak Microsoft SQL Server, Microsoft ActiveDirectory, Microsoft SharePoint czy Microsoft Dynamics, umożliwiając jednocześnie bardzo elastyczną rozbudowę o kolejne moduły oraz całkowicie dowolne modyfikacje wyglądu i grafiki przez zainteresowanych użytkowników.

Stale aktualizowany

TaskBeat jest stale rozwijany i codziennie aktualizowany o nowe funkcjonalności i udoskonalenia. Wszystkie zmiany udostępniane są klientom bezpłatnie w ramach abonamentu, jednocześnie zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej w ramach automatycznej aktualizacji.

Własne rozszerzenia

TaskBeat można rozszerzać zgodnie z uzgodnioną specyfikacją oraz importować dowolne dane z innych programów. TaskBeat zapisuje historię każdej dokonanej w danych zmiany i umożliwia jej wycofanie. Gwarantuje też użytkownikom elastyczny system uprawnień.

Wybór centrum danych

TaskBeat przechowuje dane biznesowe swoich klientów w kilku centrach serwerowych, z możliwością wyboru centrum serwerowego przez klienta. Dzięki temu zapewniamy najwyższą możliwą gwarancję bezpieczeństwa, poufności i dostępności danych.

Standardowe technologie

TaskBeat oparty jest na standardowych technologiach, a zatem może być wdrażany w dowolnym środowisku Windows, począwszy od niedrogich stacji roboczych, aż po wydajne serwery – bez konieczności zakupu dodatkowych licencji, skomplikowanej instalacji czy wiedzy w zakresie administrowania serwerami. Wykorzystanie standardowej technologii Windows czyni rozwiązanie tańszym w utrzymaniu od wielu popularnych rozwiązań open source.

Wygodna aktualizacja

Instalacja oprogramowania odbywa się za pomocą zwykłego instalatora, co redukuje czas instalacji i administracji aplikacją, eliminuje konieczność angażowania osób posiadających wiedzę w zakresie administrowania serwerami. Minimalny zestaw konfiguracyjny nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych licencji. Wraz z minimalną instalacją do wyboru są bezpłatne wersje: Microsoft .NET, Microsoft IIS Express, Microsoft SQL Express.

Otwarta architektura

2013-08-09_052211
Oprogramowanie zbudowane jest w oparciu o model MVC (Model View Controller), co umożliwia wdrożenia w ramach których warstwa prezentacji (wygląda i grafika) może być dostosowywana przez klientów zgodnie z indywidualnymi potrzebami poprzez zastosowanie własnych modyfikacji szablonów graficznych (HTM, CSS), jak również interakcji użytkownika (JS). Czytaj więcej: funkcjonalności – pakiety graficzne.

Wydajna technologia

Oprogramowanie wykonuje się w środowisku Windows jako natywna aplikacja, dzięki czemu TaskBeat wymaga od konfiguracji sprzętowej nawet do 30 razy* mniej zasobów niż analogiczne rozwiązania oparte o technologię Linux, Apache, MySQL, co można również odczytywać wprost: aplikacja obsługuje do 30 razy więcej użytkowników aniżeli analogiczne systemy oparte o popularne zestawy open source, przy tych samych inwestycjach w wyposażenie serwerów.

* oprogramowanie kompilowane wykonuje się do 30 razy szybciej niż oprogramowanie interpretowane: http://www.evernote.com/shard/s22/sh/da166f8b-1cbb-4d04-badf-c999f0eb18f4/78b0269a0c4ca812fa0f82dc0f3f88f0

Przeczytaj również
na temat wydajności aplikacji
na temat hostingu aplikacji
na temat dostępności aplikacji