Technologia

Technologia

TaskBeat to aplikacja do zarządzania projektami dedykowana dla platformy Windows Server. Aplikacja zbudowana jest w technologii Microsoft ASP.NET oraz Microsoft IIS, dzięki czemu jest zoptymalizowany do współpracy z technologiami takimi jak Microsoft SQL Server, Microsoft ActiveDirectory, Microsoft SharePoint czy Microsoft Dynamics, umożliwiając jednocześnie bardzo elastyczną rozbudowę o kolejne moduły oraz całkowicie dowolne modyfikacje wyglądu i grafiki przez zainteresowanych użytkowników.

Stale aktualizowany

TaskBeat jest stale rozwijany i codziennie aktualizowany o nowe funkcjonalności i udoskonalenia. Wszystkie zmiany udostępniane są klientom bezpłatnie w ramach abonamentu, jednocześnie zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej w ramach automatycznej aktualizacji.

Własne rozszerzenia

TaskBeat można rozszerzać zgodnie z uzgodnioną specyfikacją oraz importować dowolne dane z innych programów. TaskBeat zapisuje historię każdej dokonanej w danych zmiany i umożliwia jej wycofanie. Gwarantuje też użytkownikom elastyczny system uprawnień.

Wybór centrum danych

TaskBeat przechowuje dane biznesowe swoich klientów w kilku centrach serwerowych, z możliwością wyboru centrum serwerowego przez klienta. Dzięki temu zapewniamy najwyższą możliwą gwarancję bezpieczeństwa, poufności i dostępności danych.

Standardowe technologie

TaskBeat oparty jest na standardowych technologiach, a zatem może być wdrażany w dowolnym środowisku Windows, począwszy od niedrogich stacji roboczych, aż po wydajne serwery – bez konieczności zakupu dodatkowych licencji, skomplikowanej instalacji czy wiedzy w zakresie administrowania serwerami. Wykorzystanie standardowej technologii Windows czyni rozwiązanie tańszym w utrzymaniu od wielu popularnych rozwiązań open source.

Wygodna aktualizacja

Instalacja oprogramowania odbywa się za pomocą zwykłego instalatora, co redukuje czas instalacji i administracji aplikacją, eliminuje konieczność angażowania osób posiadających wiedzę w zakresie administrowania serwerami. Minimalny zestaw konfiguracyjny nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych licencji. Wraz z minimalną instalacją do wyboru są bezpłatne wersje: Microsoft .NET, Microsoft IIS Express, Microsoft SQL Express.

Oprogramowanie zbudowane jest w oparciu o model MVC (Model View Controller), co umożliwia wdrożenia w ramach których warstwa prezentacji (wygląda i grafika) może być dostosowywana przez klientów zgodnie z indywidualnymi potrzebami poprzez zastosowanie własnych modyfikacji szablonów graficznych (HTM, CSS), jak również interakcji użytkownika (JS).

Oprogramowanie wykonuje się w środowisku Windows jako natywna aplikacja, dzięki czemu TaskBeat wymaga od konfiguracji sprzętowej nawet do 30 razy* mniej zasobów niż analogiczne rozwiązania oparte o technologię Linux, Apache, MySQL, co można również odczytywać wprost: aplikacja obsługuje do 30 razy więcej użytkowników aniżeli analogiczne systemy oparte o popularne zestawy open source, przy tych samych inwestycjach w wyposażenie serwerów.

Kolejna wersja TaskBeata zawiera optymalizacje, które przynoszą szybkość coraz bardziej zbliżoną do aplikacji instalowanej lokalnie na komputerze (desktopowej). Wielokrotnie porównujemy TaskBeat z aplikacjami: Trac, Jira lub Mantis pod względem tego jak szybko znajdziesz określone zadanie, jak szybko przejrzysz dziesięć zadań na liście. Z TaskBeatem możesz zrobić każdą z tych operacji pięć, dziesięć razy szybciej, a zatem efektywniej i przyjemniej.

Opracowanie narzędzia, które przewyższa konkurencyjne produkty o rząd wielkości pod względem liczby zadań które można wprowadzić, wyświetlić, przeszukiwać, a co najważniejsze: efektywnie zarządzać stało się jednym z głównych filarów, na których opieramy decyzje dotyczące koncepcji narzędzia. Koncepcja wyjątkowo wydajnego i sprawnego narzędzia do zarządzania projektami wbudowana została już w pierwszą wersję aplikacji i jest nadal brana pod uwagę przy każdej decyzji dotyczącej dalszego jej rozwoju.

TaskBeat został opracowany z myślą o wydajności, której nie można znaleźć w innych narzędziach. Część konkurencyjnych produktów pozwala na sprawne zarządzanie co najwyżej setkami zadań, a większość funkcjonuje dobrze nawet do tysiąca zadań. TaskBeat pozwala na efektywne zarządzanie nawet 15 tysiącami zadań, co sprawdza się doskonale w przypadku użytkowania produktu przez większe zespoły lub nawet mały zespół na przestrzeni wielu lat.

* oprogramowanie kompilowane wykonuje się do 30 razy szybciej niż oprogramowanie interpretowane: http://www.evernote.com/shard/s22/sh/da166f8b-1cbb-4d04-badf-c999f0eb18f4/78b0269a0c4ca812fa0f82dc0f3f88f0

TaskBeat rekomenduje serwery HP Linia Professional. Platforma wykorzystuje serwery HP ProLiant serii DL300 Gen8 – z najnowszej generacji serwerów HP ulokowane w centrach danych w Polsce (home.pl) oraz na terenie Niemiec (1and1.de). Klientom wybierającym dedykowane instancje aplikacji rekomendujemy serwery HP ProLiant MicroServer, które lokowane są bezpośrednio w serwerowniach naszych klientów.

Serwery TaskBeat cechuje duża niezawodność potwierdzona przez pingdom.com. Użytkownicy oprogramowania otrzymują zapewnienie o dostępności przekraczającej 99%, przy czym faktyczna przeciętna dostępność serwerów miesiąc w miesiąc przekracza 99.9%, co stanowi potwierdzenie naszych starań w zakresie zapewnienia bezpiecznego i stabilnego dostępu do usługi przez naszych klientów.